PROPOLIS - 100 G

PROPOLIS - 100 G

KIT100
49,35 zł
Brutto

 

PROPOLIS - 100 G

Jak powstaje i do czego służy propolis?

Propolis inaczej kit pszczeli to mieszanina wydzieliny z gruczołów pszczoły oraz żywicy pokrywającej pączki drzew i krzewów, która ma je chronić przed bakteriami czy grzybami. W podobnym celu kit pszczeli wykorzystują pszczoły. Pokrywają one nim wnętrze ula w celu utrzymaniu higieny i zwalczaniu chorobom. Dlatego też propolis dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym czy też antywirusowym został nazwany naturalnym antybiotykiem oraz znalazł szerokie zastosowanie w farmaceutyce. Doskonale sprawdza się w leczeniu schorzeń skóry (czyraki, trądzik), infekcji jamy ustnej czy ból gardła. Dodatkowo przyspiesza gojenie się ran oraz skutecznie działa w kuracji poprawiającą odporność, dlatego też polecany jest przy infekcjach czy przeziębieniach.

Propozycja stosowania propolisu

Kit pszczeli doskonale rozpuszcza się w alkoholu etylowym dlatego też najpopularniejszą formą stosowania jest przyjmowanie odpowiedniej ilości roztworu. Aby przyrządzić nalewkę propolisową należy wsypać 50 gram propolisu do słoika oraz zalać 250 ml spirytusu. Szczelnie zamknąć oraz odstawić na 14 dni potrząsając 2-3 razy dziennie. Po tym czasie ciemnobrązowy płyn przelać do butelki (z ciemnego szkła) przez gazę. Pozostały osad może posłużyć jako opatrunek na bóle reumatyczne lub stawów. Należy jednak ochronnie posmarować te miejsca tłustym kremem.

Zdjęcia są ilustracją poglądową i czasami przedmioty mogą różnić się od wyglądu w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak ich właściwości użytkowych.

No reviews
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania