Węza i narzędzia do węzy

Wyświetlanie 1-24 z 29 elementów

Węza i akcesoria do obróbki węzy

Niezastąpione węzy pszczele

W naszej ofercie znajdziesz węzy pszczele używane przez pszczelarzy, którzy dzięki nim mogą sterować regularnością tworzonych plastrów. Węza to nic innego jak szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego, który wtapia się do ramki do uli. Proponujemy różne rodzaje węzy, która zawsze musi być dopasowana do wielkości i kształtu ramki. Nasze produkty są trwałe o wysokiej jakości, gwarantując doskonałe użycie w każdej pasiece. Są cienkie, jednak ich grubość jest dostosowana do tego, by pszczoły efektywnie budowały na niej plastry z miodem.

   

Węza pszczela – cena zależy od parametrów

Węza pszczela jest produkowana z różnorodnych materiałów, w tym z plastiku, jednak tradycyjne wyroby są wytwarzane z wosku pszczelego o idealnej czystości. Uzyskuję się ją m.in. metodami walcowania na zimno czy na ciepło, które pozwalają na stworzenie arkuszy niełamliwych i dosyć elastycznych.

   

Węza pszczela jest osadzana w ramce poprzez wtopienie w drut przewleczony przez nią. Ważne jest odpowiednie ustawienie arkusza, ponieważ nieprawidłowe ułożenie może spowodować problemy w budowaniu plastrów. Węza jest niezbędna w każdej pasiece, by pszczoły tworzyły regularne plastry o określonej wielkości komórek. Staranność budowy plastrów ma wpływ na ich stabilność, a także łatwość budowania komórek trutowych i wychowaniu trutni. Tym samym będziemy mieli szansę na pokierowanie odpowiednim rozwojem rodziny pszczelej i dbałość o lepszą higienę w ulu.

   

Transportowanie węzy pszczelej

Węza pszczela powinna być transportowana w suchych, czystych i wolnych od obcych zapachów środkach transportu w temperaturze powyżej -4⁰C. W naszej ofercie udostępniamy węzę na kg, dlatego jeśli nie zdążycie wykorzystać jej w jednym sezonie, możecie ją przechować do następnego. Ważne są jednak warunki – węza musi być składowana w temperaturze 2-25⁰C nie dłużej niż przez okres 2 lat z daleka od działania wilgoci i promieni słonecznych.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania