Ule i uliki

Wyświetlanie 1-24 z 171 elementów

Ule i uliki.

Oferujemy Państwu ule i uliki, które staną się idealnym domem dla wszystkich rodzin pszczelich. Mogą Państwo wybierać pomiędzy wieloma rodzajami uli takimi jak Dadant czy Zander zrobionymi ze styropianu, poliuretanu czy drewna, które różnią się między sobą wymiarami i właściwościami warunków do życia pszczół. Ponadto hodowla roju i matek pszczelich nie będzie już więcej problemem dzięki zastosowaniu mniejszych ulików takich jak uliki weselne, 3 lub 6 ramkowe. Znajdą również państwo skrzynki transportowe dzięki którym można bezpiecznie transportować nie tylko rodziny ale i odkłady czy ramki.

Ule do pasieki najwyższej jakości

W naszej ofercie znajdą Państwo ule pszczele różnego typu. Ule mają za zadanie chronienie rodziny pszczelej przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi oraz zapewnienie jej właściwych warunków do życia. Posiadamy ule dla pszczół, które można wykorzystać w pasiece stacjonarnej, a także te dedykowane do pasiek wędrownych. Poszczególne typy uli różnią się między sobą budową, co pozwala na dobór dogodnego rozwiązania. To dzięki dobrze dobranemu modelowi, pszczelarz ma możliwość tak pokierować rodziną pszczelą, że będzie odpowiednio się rozwijała.

Jak wybrać rodzaj ula ?

Wszystkie ule dla pszczół są sześcienną konstrukcją składającą się z dna, zwanego dennicą, korpusu gniazdowego, nadstawki, powałki i daszku. To w korpusie gniazdowym pszczoły wraz z matką pszczelą rozmnażają się. Poszczególne rodzaje uli pszczelich różnią się między sobą nie tylko gabarytami, ale także wielkością ramek czy wymaganymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Najpopularniejszy jest ul wielkopolski, który posiada ramki o wymiarach 360x260 mm. Jest on ceniony przez pszczelarzy ze względu na nieograniczoną pojemność. Dzieje się tak dlatego, że można dokładać na górę dodatkowe kondygnacje lub dostawiać ramki po bokach. Ten rodzaj ula dla pszczół sprawdzi się nawet w pasiekach wędrownych. Ul warszawski jest wygodny i spełni swoją rolę szczególnie w niewielkich, przydomowych pasiekach. Jego zaletą jest bezpieczna zimowla pszczół i ramki zbliżone wielkością do naturalnej struktury gniazd pszczelich, co zmniejsza ryzyko ucieczki. Niestety te ule pszczele nie można rozbudowywać ani wyjąć dennicy. Trzecim popularnym typem ula jest dadant, który wyróżnia się jednym pomieszczeniem gniazdowym, ułatwiając kontrolowanie rodziny pszczelej. Ten rodzaj ula do pasieki jest jednak nierozbieralny, ale za to wykonany z drewna, a co za tym idzie naturalny. Za pośrednictwem naszej strony internetowej mogą Państwo nabyć ule do pasieki takie jak ul wielkopolski, warszawski, ostrowskiej, langstroth, dadant czy apipol oraz niezbędny sprzęt pszczelarski do uli. Warto pamiętać o tym, że ze względów praktycznych należy mieć w swojej pasiece jeden rodzaj ula.

Ule Łysoń dla każdego pszczelarza!

Ule Łysoń są cenione dzięki najwyższej jakości i trwałości, która gwarantuje doskonały rozwój rodzin pszczelich. Oferujemy ule wykonane z różnych materiałów wykonanych z drewna, styropianu czy poliuretanu. Mamy w swojej ofercie również wszystkie niezbędne urządzenia i wiele asortymentu które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pasieki. W naszej ofercie znajdą Państwo ule dotacyjne, które idealnie zastąpią tradycyjne drewniane formy. W podkategorii ule styropianowe można nabyć lekkie i nowoczesne ule, które są stanowią doskonałą izolację dla pszczół w okresie zimowym. Dzięki długiej żywotności i solidnym wykonaniu stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych uli.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania