Asortyment Uli

Wyświetlanie 1-24 z 333 elementów

Asortyment uli:

Znajdą tutaj państwo wszystkie narzędzia niezbędne do wyposażenia oraz higieny każdego ula. 

Posiadamy szeroką gamę produktów o wysokiej wytrzymałości i skuteczności.  

   

Ramki i odstępniki:

Szeroka gama ramek drewnianych wykonanych z drewna sosnowego, świerkowego, lipowego lub z tworzywa sztucznego. Są dostosowane do popularnych uli.

   

Beleczk odstępnikowe

Służą do zamykania ula od góry na których potem osadza się propolis. Zamiast odstępników można również użyć powałki która również będzie odpowiednia do zamknięcia gniazda.

   

Druty, napinacze, gwoździe

Szczeroka gama rodzajów drutu do łączenia węzy do ramki.

    

Węza i akcesoria do obróbki węzy

Węza to nic innego jak szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego, który wtapia się do ramki do uli. Proponujemy różnorodne rodzaje węzy, która zawsze musi być dopasowana do wielkości i kształtu ramki. Nasze produkty są trwałe, wysokiej jakości, gwarantując doskonałe użycie w każdej pasiece. Są cienkie, jednak ich grubość jest dostosowana do tego, by pszczoły efektywnie budowały na niej plastry z miodem.

   

Węza pszczela jest osadzana w ramce poprzez wtopienie w drut przewleczony przez nią. Ważne jest odpowiednie ustawienie arkusza, ponieważ nieprawidłowe ułożenie może spowodować problemy w budowaniu plastrów. Węza jest niezbędna w każdej pasiece, by pszczoły tworzyły regularne plastry o określonej wielkości komórek. Staranność budowy plastrów ma wpływ na ich stabilność, a także łatwość budowania komórek trutowych i wychowaniu trutni. Tym samym będziemy mieli szansę na pokierowanie odpowiednim rozwojem rodziny pszczelej i dbałość o lepszą higienę w ulu.

   

    

Transportowanie węzy pszczelej

Węza pszczela powinna być transportowana w suchych, czystych i wolnych od obcych zapachów środkach transportu w temperaturze powyżej -4⁰C. W naszej ofercie udostępniamy węzę na kg, dlatego jeśli nie zdążycie wykorzystać jej w jednym sezonie, możecie ją przechować do następnego. Ważne są jednak warunki – węza dadant i do innych uli musi być składowana w temperaturze 2-25⁰C nie dłużej niż przez okres 2 lat z daleka od działania wilgoci i promieni słonecznych.

    

Kraty, płytki i siatki

Krata odgrodowa to niezbędny element wyposażenia ula do produkcji miodu. W naszym sklepie mają Państwo do wyboru kraty odgrodowe metalowe, plastikowe oraz winidurowe w różnych wymiarach. Każda z nich zapewnia skuteczne oddzielenie gniazda od części ula, w której magazynowany jest miód.

   

Środki chemiczne i dezynfekcja uli

Systematyczna dbałość o higienę ula jest bardzo ważnym elementem w ochronie pszczół. Dzięki dbałości o higienę w ulu zmniejszamy ryzyko powstania chorób pszczół i czerwi. Jest to jeden z nielicznych i skutecznych metod ochrony przed chorobami.

Nasz sklep posiada wiele skutecznych środków dzięki którym szybko i skutecznie zachowają Państwo czystość w ulu. Posiadamy środki takie jak np. preparaty do usuwania pozostałości miodu, szybkiej dezynfekcji powierzchni czy aromatyzacji uli. Ponadto w ofercie posiadamy również inne środki chemiczne jak np. rojowabniki, sodę kaustyczną czy siarkę mieloną, dzięki czemu będzie można kompleksowo zadbać o porządek i higienę na terenie swojej pasieki.

   

    

Odkażanie uli – konieczne i skuteczne

Dezynfekcja ula powinna być przeprowadzona po zimie, jeśli doszło do całkowitego osypu w pasiece. Jest ona konieczna także wtedy, gdy w wyniku zwalczania warrozy, pszczoły przenosimy z jednego ula do drugiego. By przywrócić ul do sprawności, należy dokładnie go oczyścić, a następnie zamknąć. Dezynfekcja uli styropianowych musi być przeprowadzona z wykorzystaniem sprawdzonych środków i jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych w pasiece. Niekiedy odkażanie przeprowadza się także poprzez ogień, jednak wiąże się to z powstaniem specyficznej woni spalenizny i ryzykiem zniszczenia ula. 

   

Dezynfekcja uli drewnianych powinna być przeprowadzana możliwie często – ramki należy odkażać każdorazowo przed wprawieniem węzy, a ule przed zasiedleniem nową rodziną. W tym przypadku możemy skorzystać ze wspomnianego już opalania bądź użyć dedykowanych środków odkażających, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne. 

    

Środki do dezynfekcji uli 

Środek do dezynfekcji uli będzie nam niezbędny nie tylko w czasie mycia jego wnętrza, ale także oczyszczania miodarki po skończonym miodobraniu, narzędzi oraz innego osprzętu, który musi przeczekać do następnego sezonu. Konieczne jest dokładne umycie i odkażenie powierzchni, by nie rozmnażały się na nich bakterie i wszystko mogło być ponownie wykorzystane. 

    

Dezynfekcja uli to standardowe działanie, które nie musi wiązać się wyłącznie z chorobami. W naszym asortymencie znajdziesz także preparaty do usuwania pozostałości miodu czy do wabienia rojów pszczół, które ułatwią twoje prace pasieczne.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania