Ramki i akcesoria

Wyświetlanie 1-24 z 92 elementów

Ramki i akcesoria

Oferujemy ramki do ula i beleczki odstępnikowe, które są starannie wykonane i posiadają wysoką trwałość. Są niezastąpione w prawidłowym funkcjonowaniu ula, aby pszczoły mogły budować na nich plastry. Ramki do uli są wykonywane z naturalnego drewna sosny, świerku, lipy lub z tworzywa sztucznego. Są dostosowane do popularnych rozmiarów uli.

   

Ramki wielkopolskie

Ramka wielkopolska, jak i inne modele, zawsze powinny być dopasowane do typu ula. W wybranych produktach najlepsza będzie ramka wielkopolska 18 cm, a w innych mająca zupełnie inne wymiary. Tradycyjne ramki pszczele są wykonywane na ogół z beleczek o grubości 10 mm i szerokości 25 mm, chociaż finalnie mogą znacznie różnić się wysokością i szerokością. Dzięki specjalnemu czopowi do składania, ich montaż jest bardzo prosty. Ramki do ula wielkopolskiego dostępne w naszym sklepie będą niezastąpione w pracy pszczelarza.

   

Ramki do ula warszawskiego

Ramki warszawskie mają odmienny rozmiar – 435x300 mm, do których pasują odpowiednie węzy pszczele. Czym są węzy? Dla przypomnienia to szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra, którym wypełnia się właśnie ramki. Są one wykonywane z wosku lub plastikowe, w zależności od potrzeb pszczelarza.

   

Ramki do ula dadant

Ramki dadant są przystosowane do ula o tej samej nazwie. Wymiary ramek do niego wynoszą 300x425 mm. Ul dadant posiada możliwość nadbudowania za pomocą dostawki, do której pasuje ramka o połowę mniejsza od tradycyjnej.

   

Ramki do uli wielkopolskich oraz inne modele są sprzedawane w kompletach, jak i pojedynczo, by ich ilość mogli Państwo dopasować do swoich potrzeb. Do najczęściej wybieranych ramek do uli należą: ramki Langstroth, ramki pszczele wielkopolskie, ramki wielkopolskie hoffmanowskie, ramki do uli dadant oraz ramki do uli warszawskich.

   

Beleczki odstępnikowe do ula

Służą do zamykania gniazda od góry. Na nich osadza się propolis. Zamiast beleczek można również zastosować powałkę, która jest powszechnie stosowana jako dno przy transporcie miodowych korpusów, ale również idealna do zamknięcia gniazda pszczelego.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania