Stoły i narzędzia do odsklepiania

Wyświetlanie 1-24 z 189 elementów

Stoły i narzędzia do odsklepiania

Odsklepiarki do miodu w sklepie Łysoń

Oferujemy najwyższej jakości urządzenia służące do odsklepiania miodu, które są dedykowane do małych, średnich oraz towarowych gospodarstw pasiecznych. Nasze odsklepiarki i narzędzia do odslepiania są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe, nie niszczeją, zapewniając efektywną pracę przez wiele lat. Odsklepiacze do miodu są przeznaczone do konkretnych rodzajów ramek, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdego modelu. Proponujemy zarówno stoły do odsklepiania miodu, wanienki z sitem nierdzewnym, jak i urządzenia o wielu funkcjach przydatne w każdej pasiece. Modele różnią się także stopniem automatyzacji, zakresem funkcji, dzięki czemu każdy dopasuje je do własnych potrzeb.

   

Na czym polega odsklepianie ramek

Pszczoły pokrywają plastry z miodem cienką warstwą wosku, która chroni go przed wchłanianiem pary wodnej z powietrza, dzięki czemu może być przechowywany nawet przez kilka lat. Pszczelarz pobierający miód zasklepiony ma pewność, że jest on dojrzały. By móc odwirować ramki, musi najpierw odsklepić go za pomocą odsklepiacza widelcowego. Pszczelarze w niewielkich pasiekach układają plastry na stelażu wanienki i ścinają zasklep, co jest jednak metodą bardzo pracochłonną. 

    

Maszyny do odsklepiania miodu

Średnie i większe gospodarstwa pasieczne stosują zautomatyzowane odsklepiacze ramek oraz całe prasy, by przyśpieszyć te czynności. Elektryczne maszyny są wyposażone w listowne noże tnące, które ścinają zasklep po obu stronach plastra. Są one jednak urządzeniami dość dużymi, masywnymi. Pod elementami tnącymi umieszczone są zasobniki z cedzidłem zbierające odsklepiny. 

   

W naszej ofercie znajdą Państwo odsklepiacz do każdego rozmiaru ramek, które mogą być standardowe oraz wzmocnione. Alternatywą są wanienki z sitem nierdzewnym, które mogą osiągać znaczne gabaryty. W pasiece średniej niezastąpione będą stoły z podajnikiem ręcznym, wyróżniające się sprawnością i efektywnością pracy. Profesjonalni bartnicy będą natomiast potrzebowali całej linii z odsklepiarką do miodu, miodarką czy wytłączarką odsklepin w jednym, którą także można nabyć w naszym sklepie.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania