Pszczoły i wychów matek pszczelich


Pszczoły i wychów matek pszczelich:

Dbanie o pasiekę jest ważną czynnością każdego pszczelarza. W naszej ofercie znają Państwo wysokiej jakości pokarmy do podkarmiania pszczół. Środki do walki z niebezpiecznymi chorobami. Probiotyki wzmacniające zdrowie i kondycję pszczół. Narzędzia niezbędne do powiększania i wzmocnienia roju i wychowu matek pszczelich.

Wysokiej jakości pokarmy dla pszczół

W naszym asortymencie każdy pszczelarz znajdzie smaczne i efektowne pokarmy dla pszczół, które będą niezbędne w czasie podkarmiania na wiosnę oraz na zimę. Oferujemy bardzo różnorodne produkty, począwszy od mieszanek paszowych, poprzez syropy, ciasta, fondanty i wiele innych. Stosując je zgodnie z zaleceniami będą Państwo mieli pewność żywotności i zdrowia owadów. Pokarm dla pszczół jest dostępny w wielu formach, jak i rozmiarach, by z łatwością dopasować go do wielkości czy potencjału rozwojowego pasieki.

Pokarm do dokarmiania pszczół

Pokarm dla pszczół może być wyprodukowany na bazie hydrolizy sacharozy, wielostopniowej hydrolizy skrobi pochodzącej z ziemniaków, kukurydzy lub pszenicy. Tego rodzaju produkty są chętnie stosowane w pasiekach na całym świecie oraz w Polsce, dając bardzo dobre efekty. Wielu pszczelarzy podkarmia pszczoły cukrem, jednak dedykowane produkty są o wiele bardziej efektowne.

Pasza dla pszczół oraz inne produkty są polecane również w czasie tworzenia odkładów. Wielu pszczelarzy wybiera fondant, który jest produktem w formie pasty wchłanianej bezpośrednio przez gardziel pszczół. Mieszanki paszowe mają korzystny wpływ na owady, cechując się probiotycznymi właściwościami. Z tego powodu stosuje się je często jako ochronę przed zachorowaniami bądź nawet do leczenia. Karma dla pszczół może również zwiększać instynkt higieniczny, witalność czy odporność, dlatego warto dobrać pokarm do własnych potrzeb.

Kiedy stosować pokarmy dla pszczół

Pokarm dla pszczół stosujemy zarówno w czasie podkarmiania, jak i dokarmiania, są to jednak zupełnie inne terminy. Podkarmianie to nic innego jak pobudzenie do intensywnego czerwienia wiosną lub w pierwszej połowie sierpnia, a dokarmianie do uzupełnianie pokarmu zimą. W przypadku dokarmiania najlepszy jest syrop, który podaje się pszczołom w podkarmiaczkach. Tego rodzaju pokarm pszczeli jest całkowicie trawiony dzięki enzymom wydzielanym w przewodzie pokarmowym owadów.

Bardzo popularnym pokarmem jest również ciasto, które pomaga uzupełnić zapasy w trakcie sezonu oraz jest stosowany do karmienia rodzin na zimę. Pszczelarze wykorzystują je także wczesną wiosną, gdy zaczyna brakować zapasów. Bardzo wygodne są gotowe produkty, które ułatwiają pracę i są często uzupełnione o odpowiednio mikroskładniki.

Znajdą również Państwo narzędzia i środki do wychowu matek pszczelich. Dzięki nim możemy wzmacniać i  powiększać swoją pasiekę. Wiele narzędzi które ułatwią Państwu pracę zwiększając wydajność i liczebność wychowu matek pszczelich.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.