PODKURZACZ OCYNKOWANY - WYS. 30CM

PODKURZACZ OCYNKOWANY - WYS. 30CM

S-3L
70,00 zł
Brutto

PODKURZACZ 

Wysokość - 30cm

 

PODKURZACZ OCYNKOWANY

Wysokość - 30cm

Podkurzacz jest jednym z najważniejszych narzędzi przy pracy w pasiece. Użycie podkurzacza jest wymagane przy każdej ingerencji w ulu dla własnej ochrony.

Podkurzacz służy do odymiania pszczół. Dzięki czemu pszczoły stają się spokojne i bezpieczne dla pszczelarza.

Podczas odymienia pszczół, pszczoły uznają to za zagrożenie i przechodzą w górną część ula lub tam gdzie jest zmagazynowany miód by opić się miodu aby go jak najwięcej uratować. Dzięki opiciu się miodu przez pszczoły, nie mają możliwości wysunięcia żądła. Pszczoły zajęte ratowaniem zapasów nie są niebezpieczne i szkodliwe przy pracy.

Do podkurzacza standardowo stosuje się paliwo z próchna drewnianego. Można użyć alternatywnego paliwa dostępnego w naszym sklepie z dodatkiem lawendy które ma przyjemny zapach.

Użytkowanie podkurzacza jest stosunkowo proste. Rozpalamy na dnie paliwo. Gdy pojawi się jasny, gęsty dym zamykamy pokrywę podkurzacza. Następnie z wydobywającego się podkurzacza dymu używamy do podkurzania pszczół.

Do podkurzacza polecamy zawsze pożyteczne ramki które są lekkie i wytrzymałe. W naszej ofercie można znaleźć doskonałej jakości węzę firmy "Łysoń". Przydatne może stać się również dłuto oraz zmiotka.

Zdjęcia są ilustracją poglądową i czasami przedmioty mogą różnić się od wyglądu w rzeczywistości. Nie zmienia to jednak ich właściwości użytkowych.

No reviews

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania